Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.

Читати на Facebook

В Уряді погодили концепцію та почали роботу над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості.

Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор. Такий ідентифікатор буде незмінним і виступатиме в якості ключа для обміну даними.

До національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості мають увійти:

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП)

Державний земельний кадастр (ДЗК)

Реєстр будівель та споруд (буде створено в складі ЄДЕССБ)

Єдиний адресний реєстр (має бути створений)

Оновлений Реєстр адміністративно-територіального устрою.

Між реєстрами буде організований обмін інформацією, а комплексні послуги будуть надаватися громадянам через «єдине вікно».

Також обіцяють швидку взаємодію з іншими державними реєстрами, зокрема Єдиним державним демографічним реєстром (ЄДДР) та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року також вводиться в дію Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», що був прийнятий  ВРУ ще у квітні 2020 року.

Закон передбачає, що усі геопросторові дані стануть доступними користувачам у формі відкритих даних через єдиний геопортал НІГД, або через галузеві геопортали утримувачів геопросторових даних. На створення і запуск такого геопорталу Кабінету Міністрів України відведено два роки.

Проте, вже з наступного року бізнес та приватні особи зможуть безоплатно та вільно отримати інформацію з ряду державних кадастрів, що раніше були закриті. Відкритими стануть дані Державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду, Державного лісового кадастру та Містобудівного кадастру державного рівня, Державного земельного кадастру, зокрема відомості про земельні ділянки та обмеження у їх використанні.

Відкритість даних та наявність оперативно працюючих реєстрів значною мірою спростить здійснення операцій у сфері нерухомості. Потенційні інвестори зможуть без витрачання додаткового часу та корупційних ризиків отримати інформацію, необхідну для аналізу та планування інвестиційних проєктів в Україні, забудовники знаходити вільні ділянки під забудову.

Чи дійсно вдасться об'єднати, співставити дані і налагодити ефективну роботу реєстрів у складі єдиного уніфікованого — сподіваємось дізнатись у найближчому майбутньому.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з Новим роком та Різдвом Христовим!
21
.
12
.
2020

Ми в Dictio Law Firm любимо святкову атмосферу і готуємося до святкування Нового року та Різдва Христового! Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з завтрашнім чудовим святом!

Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?
19
.
11
.
2020

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.

Несвоєчасно ввів будинок в експлуатацію –– заплати моральну шкоду
26
.
11
.
2020

Постановою Верховного Суду від 07.10.2020 року у справі №755/3509/18 (провадження № 61-17721св19) про стягнення із забудовника моральної шкоди за те, що він несвоєчасно здав житло в експлуатацію, суд скасував попередні рішення, якими інвестору було відмовлено у задоволенні позову