Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.

Читати на Facebook

В Уряді погодили концепцію та почали роботу над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості.

Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор. Такий ідентифікатор буде незмінним і виступатиме в якості ключа для обміну даними.

До національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості мають увійти:

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП)

Державний земельний кадастр (ДЗК)

Реєстр будівель та споруд (буде створено в складі ЄДЕССБ)

Єдиний адресний реєстр (має бути створений)

Оновлений Реєстр адміністративно-територіального устрою.

Між реєстрами буде організований обмін інформацією, а комплексні послуги будуть надаватися громадянам через «єдине вікно».

Також обіцяють швидку взаємодію з іншими державними реєстрами, зокрема Єдиним державним демографічним реєстром (ЄДДР) та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року також вводиться в дію Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», що був прийнятий  ВРУ ще у квітні 2020 року.

Закон передбачає, що усі геопросторові дані стануть доступними користувачам у формі відкритих даних через єдиний геопортал НІГД, або через галузеві геопортали утримувачів геопросторових даних. На створення і запуск такого геопорталу Кабінету Міністрів України відведено два роки.

Проте, вже з наступного року бізнес та приватні особи зможуть безоплатно та вільно отримати інформацію з ряду державних кадастрів, що раніше були закриті. Відкритими стануть дані Державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду, Державного лісового кадастру та Містобудівного кадастру державного рівня, Державного земельного кадастру, зокрема відомості про земельні ділянки та обмеження у їх використанні.

Відкритість даних та наявність оперативно працюючих реєстрів значною мірою спростить здійснення операцій у сфері нерухомості. Потенційні інвестори зможуть без витрачання додаткового часу та корупційних ризиків отримати інформацію, необхідну для аналізу та планування інвестиційних проєктів в Україні, забудовники знаходити вільні ділянки під забудову.

Чи дійсно вдасться об'єднати, співставити дані і налагодити ефективну роботу реєстрів у складі єдиного уніфікованого — сподіваємось дізнатись у найближчому майбутньому.

Як придбати земельну ділянку під будівництво безпечно
24
.
03
.
2021

З чого ж почати щоб мінімізувати ризики придбання землі і не отримати у власність «проблему» замість «мрії». Рекомендації від Dictio Law Firm

Партнерський склад Dictio Law Firm розширено!
26
.
02
.
2021

Ми раді повідомити про розширення партнерського складу Dictio Law Firm. Сергій Штогрин, адвокат та арбітражний керуючий підсилить команду, очоливши практику вирішення спорів та банкрутства.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох
02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.