Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні
09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

Страхування інвестицій від політичних та воєнних ризиків, як інструмент їх залучення в Україну
25
.
05
.
2023

Безсумнівно, інвестування на теренах потенційно охоплених війною пов’язане з великими ризиками. Тому, необхідним є відповідне страхування активів і інших аспектів господарської діяльності. Міжнародний досвід є важливою скдадовою успішної реалізації Україною стратегії страхування вітчизняних та іноземних інвестицій в Україні

Індустріальні парки. Нові можливості для інвестицій в Україну
13
.
04
.
2023

Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків в Україні прийнято Закон «Про індустріальні парки», внесено зміни до Податкового та Митного кодексів України, а також ухвалено ряд підзаконних нормативно-правових актів, що передбачають пільги для учасників ІП.

Процедура банкрутства: механізми та можливості для кредитора
16
.
12
.
2022

Нажаль, військова агресія російської федерації завдала величезної шкоди для українського бізнесу. Знищенні численні підприємства, розірвані логістичні ланцюжки, відтік робочої сили тощо. Внаслідок цього у підприємства виникає неплатоспроможність, що є проблемою в тому числі і для його контрагентів (кредиторів).

Щодо відшкодування за пошкоджене/зруйноване під час війни житло
11
.
03
.
2022

Кабінет Міністрів України Розпорядженням від 05 березня 2022 р. № 202-р створив «Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури»

Dictio припиняє будь-яку співпрацю з російськими компаніями та громадянами Росії
02
.
03
.
2022

В Україні йде повномаштабна війна з країною-агресором Російською Федерацією. Dictio офіційно заявляє про відмову від співпраці, партнерства та надання будь-яких послуг російським компаніям та громадянам Росії

Розгляд основного Законопроєкту містобудівної реформи (№5655)
25
.
01
.
2022

До 2-го читання готується проєкт ЗУ №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності». Які ж принципові розбіжності є в позиціях стейкхолдерів та законодавців?

Про нові процедурфи для виробників будівельної продукції
18
.
01
.
2022

Виробник, котрий задекларує відповідність своєї продукції європейським стандартам, повинен нести відповідальність за надану інформацію.

Нові правила оподаткування при купівлі-продажу нерухомості
11
.
01
.
2022

Плануєте у новому році купити чи продати нерухомість? Тоді Вас точно цікавлять правила, що вступили в силу з січня 2022

Посилення заходів із протидії відмиванню коштів зобов’язує до 11.10.2021 всіх юридичних осіб розкрити/оновити структуру власності
22
.
07
.
2021

На розкриття/оновлення структури власності залишилося менше трьох місяців, далі штраф до 51 тис.грн. Починаючи з 11.07.2021 у всіх юридичних осіб виникає необхідність надання державному реєстратору структури власності юридичної особи

Зміна цільового призначення земельних ділянок по - новому
13
.
07
.
2021

24.07.2021 набирає чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», що регулюватиме процедуру зміни цільового призначення землі по - новому.

Електронні аукціони для державних та комунальних земель
01
.
06
.
2021

18 травня 2021 року було прийнято Закон щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони.

Dictio Law Firm стало членом Конфедерації будівельників України!
25
.
05
.
2021

25 травня 2021 року відбулося розширене засідання ради директорів Конфедерація будівельників України на якому було Dictio Law Firm було прийнято до членів Конфедерації.

Другий Іпотечний Форум. Перспективи та реалії іпотечного кредитування
14
.
05
.
2021

Керуючий Партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь у Другому Іпотечному Форумі, що відбувся 13.05.2021 у Hilton Kiev. Що обговорили експерти та про стан справ в іпотечному кредитуванні на сьогодні, коментар Олени Штогрин

Архітектурно-будівельний контроль під час пандемії
13
.
05
.
2021

За період пандемії повноваження органів архітектурно-будівельного контролю зазнавали багато суперечливих змін, що не давали чіткого розуміння гравцям ринку стосовно правомірності перевірок, які проводяться цими органами.

Коли для звільнення посадової особи підстави не потрібні та які суди розглядають такі спори
15
.
04
.
2021

Раніше для звільнення посадової особи необхідно було мати достатні підстави. Проте, зараз при звільненні в порядку п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП України, їх не потрібно, оскільки законодавством передбачений механізм компенсації. У випадку оскарження правомірності такого розірвання трудового договору спір підлягає розгляду господарськими судами.

Як придбати земельну ділянку під будівництво безпечно
24
.
03
.
2021

З чого ж почати щоб мінімізувати ризики придбання землі і не отримати у власність «проблему» замість «мрії». Рекомендації від Dictio Law Firm

Партнерський склад Dictio Law Firm розширено!
26
.
02
.
2021

Ми раді повідомити про розширення партнерського складу Dictio Law Firm. Сергій Штогрин, адвокат та арбітражний керуючий підсилить команду, очоливши практику вирішення спорів та банкрутства.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з Новим роком та Різдвом Христовим!
21
.
12
.
2020

Ми в Dictio Law Firm любимо святкову атмосферу і готуємося до святкування Нового року та Різдва Христового! Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з завтрашнім чудовим святом!

Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?
19
.
11
.
2020

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

5 причин запросити до співпраці юриста-медіатора
17
.
11
.
2020

Медіація дозволяє вийти за межі спірних правовідносин, а тому може стати основою для виникнення нових правовідносин, а це сфера компетенції юриста. 

Forbes Ukraine про Dictio Law Firm
16
.
10
.
2020

«З латини dictio перекладається як «слово» та «комунікація», і водночас є головним інструментом як адвоката, так і медіатора, – пояснює Олена. – Але підходи в цих спеціалістів різні. Найголовніша перевага послуг Dictio Law Firm – це більша ефективність, з якою ми можемо вирішувати проблеми наших клієнтів, користуючись ширшим арсеналом інструментів в залежності від ситуації.

Податкова перевірка. На що звернути увагу у документах, які надають контролюючі органи.
15
.
10
.
2020

Зазвичай Наказ на проведення перевірки складається з самого наказу та додатку до нього, де містяться найменування та реквізити суб’єкта, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені ПКУ, дата початку і тривалість перевірки. Проте, контролюючі органи проставляючи печатку на самому наказі, часто не проставляють печатку (не штамп) на додатку, що є порушенням ст.81 ПК України. 

Ризики придбання об’єктів нерухомості на вторинному ринку.
18
.
09
.
2020

Нещодавно до Dictio Law Firm звернулася Клієнтка з дуже цікавим запитом. Вона є власницею квартири. Придбала її у 2008 році, оформила кредит у банку, квартиру передала в іпотеку. Усі ці роки спокійно і вчасно платила кредит, квартира була обтяжена іпотекою. З банком спори відсутні. Оскільки, зараз кредит майже виплатила, вирішила зняти іпотеку та перевірити у Державному реєстрі прав на нерухоме майно статус квартири. І тут "сюрприз"

Нерухомість та аліменти - шлях до компромісу.
03
.
06
.
2020

На практиці існує багато ситуацій, коли колишнє подружжя не може порозумітися через розмір аліментів, небажання одного з подружжя знятися з реєстрації та виселитися з квартири, що є приватною власністю іншого, небажання чоловіка/жінки мати справу з органами виконавчої служби та правовими механізмами стягнення коштів (у разі виникнення заборгованості).

ТОП-5 юридичних лайфхаків «Як домовитися з орендодавцем під час карантину»
24
.
05
.
2020

Сьогодні більшість підприємців цікавить питання оплати оренди квадратних метрів свого офісу на час карантину. Адже, працівники переведені на роботу вдома/відправлені у відпуску, рух та використання громадського транспорту обмежено, а орендоване приміщення реально не використовується.Як же провести результативні перемовини зі своїм орендодавцем і досягти пільгових умов оплати орендованого приміщення?

Мобінг. Право на захист
04
.
02
.
2020

Необхідність внесення змін в трудове законодавство України назріла вже давно.Проте, у цьому пості Ви не знайдете переліку усіх запропонованих законотворцем новел.Це пост про «мобінг». Що це? І як це пов’язано з трудовим законодавством?

Як повернути 1% вартосі житла, придбаного Вами вперше
02
.
12
.
2019

Минулого тижня до Dictio Law Firm звернувся клієнт з питанням щодо аналізу документів будівництва одного з житлових комплексів Києва. Він вперше інвестував у власне житло. Тому, його також дуже цікавила майбутня можливість повернення збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. 

Медіація — метод вирішення спорів із залученням посередника
11
.
11
.
2019

Медіація (англ.mediation — посередництво) — метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації. Проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб варіант рішення задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.

Check-list для інвестора у житлову нерухомість
08
.
11
.
2019

Дуже часто ми мріємо про власне нове житло. Сьогодні забудовники пропонують різноманітні варіанти, досить привабливі за ціною та розташуванням.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.
21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.

Dictio та Miller Canfield розробили Путівник щодо Польських процедур придбання квартири на первинному ринку для Acciona
03
.
10
.
2023

Путівник розрахований, зокрема на українських клієнтів, що мають на меті придбати житло у Польщі у забудовника на первинному ринку

Dictio отримала нагороду у номінації “ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ" UKRANIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022
28
.
12
.
2022

“Ми не плануємо зупинятись, а думаємо тільки про розвиток!” - наголосила Олена Штогрин, Керуючa партнеркa, керівник практики нерухомості та будівництва адвокатського бюро Dictio.

Dictio було відзначено у традиційному дослідженні Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients в
09
.
12
.
2022

Dictio та Керуючу Олену Штогрин було відзначено в практиці Нерухомості та будівництва.

ЮРИДИЧНІ ФІРМИ DICTIO ТА MILLER CANFIELD ОБ‘ЄДНУЮТЬ ЗУСИЛЛЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ КЛІЄНТІВ У ВІДБУДОВІ УКРАЇНИ
07
.
09
.
2022

Завдяки цій угоді міжнародні клієнти Miller Canfield отримають доступ до високопрофесійного юридичного супроводу в Україні, а клієнти Dictio – доступ до міжнародної мережі офісів Miller Canfield. Наша співпраця відкриє нові можливості для клієнтів обох компаній.

Індустріальні парки. Митні та податкові пільги
19
.
07
.
2022

Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків владою було прийнято Закони, що передбачають митні та податкові пільги

Польсько – українська співпраця у відбудові України
31
.
05
.
2022

«Потреби України під час відбудови будуть величезними, проте польська сторона зацікавлена у наданні допомоги», - зазначив Damian Kaźmierczak.

Щодо проєкту допомоги лікарям з України працевлаштуватися у Польщі
11
.
05
.
2022

Польська Федерація Лікарень запустила програму допомогу медичним фахівцям, лікарям з України офіційно працевлаштуватися у закладах охорони Польщі. Реалізація проєкту здійснювалася за підтримки юридичних компаній Dictio (Україна) та Miller Canfield (Польща).

Олена Штогрин стала номінантом у категорії "Кращий юрист будівельної галузі" Всеукраїнської будівельніої премії ІBUILD 2021
08
.
12
.
2021

Керуючий партнер Dictio Law Firm Olena Shtohryn стала номінантом Всеукраїнської будівельніої премії ІBUILD 2021 відвідала гала-вечір, що відбувся InterContinental Hotels & Resorts 08.12.2021 з нагоди нагородження переможців

У Києві відбувся IV Business & Legal Real Estate Forum
21
.
10
.
2021

Dictio виступило партнером заходу для юристів в галузі нерухомості та будівництва

Oлена Штогрин стала переможницею Lexology Client Choice Awards 2021 Real Estate for Ukraine
14
.
10
.
2021

14 жовтня 2021 року у Лондоні (Сполучене Королівство) було оголошено переможців премії Lexology Client Choice Awards 2021.

За підтримки Dictio Law Firm відбувся дебатний турнір “Кубок Слобожанщини”.
21
.
09
.
2021

За підтримки Dictio Law Firm уперше в м. Суми відбувся Всеукраїнський дебатний турнір “Кубок Слобожанщини”

Партнер Dictio Law Firm Сергій Штогрин взяв участь у VI Міжнародному форумі із захисту бізнесу
12
.
09
.
2021

На форумі адвокати, судді, представники органів державної влади, Ради бізнес - омбудсмена обмінялися досвідом, говорили про судову практику та інвестиційний клімат держави, шляхи його покращення через посилення заходів захисту Бізнесу.

Визнання експертизи Dictio у сфері Real Estate, Construction, Land в Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients 2021
05
.
08
.
2021

Dictio пропонує своїм клієнтам юридичні послуги найвищої якості і є визнаними експертами з багаторічним досвідом у галузі нерухомості, будівництва, вирішенні спорів

За підтримки Dictio Law Firm пройде Всеукраїнський дебатний турнір
26
.
07
.
2021

Вміти бути переконливим – один з основних скілів для юриста. Дебати – це гра, де можна розвинути навички аргументації з різних тем. Спільне захоплення об’єднує активну молодь, студентів українських вишів та направлено сприяти розвитку інтелектуального потенціалу суспільства.

Керуюча Dictio Олена Штогрин номінована на нагороду  Client Choice Awards 2021
14
.
06
.
2021

Олена Штогрин потрапила до шорт-листа нагороди Client Choice Awards 2021 за номінацією Нерухомість в Україні

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох
02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.

Несвоєчасно ввів будинок в експлуатацію –– заплати моральну шкоду
26
.
11
.
2020

Постановою Верховного Суду від 07.10.2020 року у справі №755/3509/18 (провадження № 61-17721св19) про стягнення із забудовника моральної шкоди за те, що він несвоєчасно здав житло в експлуатацію, суд скасував попередні рішення, якими інвестору було відмовлено у задоволенні позову

Відсотки по мікрокредітам стануть прозорими
24
.
11
.
2020

1 січня 2021 року набере чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій". Відповідно до цього Закону фінансові компанії зобов'язані будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками. 

Dictio Law Firm на сторінках друкованого видання Forbes Ukraine  
05
.
11
.
2020

Щасливі бачити визнання Dictio Law Firm на сторінках нового п’ятого номеру (листопад, 2020) авторитетного друкованого видання Forbes Ukraine. Forbes Ukraine — це про силу бізнесу. Dictio Law Firm — це про силу слова в юридичному бізнесі.

Захист прав кредиторів об’єктів будівництва. Інвестиції по-новому?
02
.
11
.
2020

Сьогодні громадськість активно обговорює проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва». У ньому досить багато нововведень. 

Сьогодні адвокатському бюро Dictio Law Firm — один рік.
07
.
10
.
2020

7 жовтня 2019 року була заснована компанія. Для нас цей рік був непростим, але дуже результативним. Рік, протягом якого, у нас з’явилось багато нових клієнтів, які вдячні за професіоналізм та перемоги. А ми вдячні кожному з них за довіру. 

Участь у науковому проекті молодих вчених: «Медіація, як ефективний метод досудового врегулювання спорів». 
21
.
09
.
2020

Керуючу Dictio Law Firm, адвокатку та медіаторку Олену Штогрин було запрошено взяти участь у якості наукового консультанта у науковому проекті молодих вчених «Медіація, як ефективний метод досудового врегулювання спорів». 

Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики
04
.
08
.
2020

В Торгово - промисловій палаті України пройшла експертна нарада «Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики».

Внесено зміни до Земельного кодексу України та інших актів щодо планування використання земель.
23
.
07
.
2020

Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь в обговоренні Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо планування використання земель". Фахову дискусію було організовано на базі правового комітету Ukrainian Real Estate Club. 

У Києві відбувся Перший Іпотечний Форум
06
.
03
.
2020

4 березня 2020 року у Києві відбувся Перший Іпотечний Форум. Що ж заважає банкам України пропонувати низьку відсоткову ставку інвесторам у житлове будівництво?Думка Керуючого партнера Dictio Law Firm, адвоката Олени Штогрин.

Олена Штогрин взяла участь у круглому столі на тему «Зміни в сімейному законодавстві»
21
.
02
.
2020

20 лютого Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь у круглому столі на тему «Зміни в сімейному законодавстві», що був організований Комітетом сімейного права ААУ.

Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь у Бізнес- зустрічі "Україна-Казахстан"
12
.
12
.
2019

10 грудня Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин (Olena Shtohryn) взяла участь у Бізнес- зустрічі "Україна-Казахстан", яка проводилася за підтримки Посольства Казахстану в Україні.