Медіація — метод вирішення спорів із залученням посередника

Медіація (англ.mediation — посередництво) — метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації. Проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб варіант рішення задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.

Читати на Facebook
Процесуальні кодекси в Україні передбачають врегулювання спору за участі судді-медіатора.

Як показує багаторічна практика, не завжди перемога у судовому процесі приносить бажаний для клієнта результат.

Іноді суд не є оптимальним інструментом досягнення цілі. Це характерно для сімейних справ. Наприклад, справи поділу майна подружжя. Суд може розділити усе майно колишнього подружжя у рівних частинах, проте вирішити їх конфлікт він не може.

Сторони витрачають роки на судові процеси, а в результаті отримують лише майно, поділене в ідеальних частках, яке продати без його виділу (або домовленості) не зможуть. То навіщо витрачати час, гроші, загострювати конфлікт?

Є ситуації, у яких оптимальний варіант — домовлятися. Завдання хорошого юриста встановити це, прорахувати наперед можливі шляхи розвитку подій та дати стратегічно правильні поради клієнту.

Які ж є переваги медіації?

  • Економія часу.
  • Зниження вартості процесу вирішення спору.
  • Можливість впливати на результат.
  • Конфіденційність процедури.
  • Можливість збереження або відновлення взаємин з партнерами.
  • Можливість запобігти виникненню подібних конфліктів у майбутньому.
  • Гарантія виконання рішення (у випадку успішної медіації).

Для Dictio Law Firm є важливим досягнення результату в оптимальні строки, оптимальним шляхом. Важливо, щоб Ви, як наш клієнт, мали можливість збереження ділових/партнерських/сімейних стосунків, у тих випадках, де це є можливим.

Тому, ми є лояльними до процесу медіації.

Керуючий партнер, адвокат Dictio Law Firm Олена Штогрин ( Olena Shtohryn ) отримала навички медіатора та була включена Українським Центром Медіації (kmbs) до списку Сollaborative Lawyers https://ukrmediation.com.ua/…/vrehuli…/collaborative-lawyers

ТОП-5 юридичних лайфхаків «Як домовитися з орендодавцем під час карантину»
24
.
05
.
2020

Сьогодні більшість підприємців цікавить питання оплати оренди квадратних метрів свого офісу на час карантину. Адже, працівники переведені на роботу вдома/відправлені у відпуску, рух та використання громадського транспорту обмежено, а орендоване приміщення реально не використовується.Як же провести результативні перемовини зі своїм орендодавцем і досягти пільгових умов оплати орендованого приміщення?

Мобінг. Право на захист
04
.
02
.
2020

Необхідність внесення змін в трудове законодавство України назріла вже давно.Проте, у цьому пості Ви не знайдете переліку усіх запропонованих законотворцем новел.Це пост про «мобінг». Що це? І як це пов’язано з трудовим законодавством?

Як повернути 1% вартосі житла, придбаного Вами вперше
02
.
12
.
2019

Минулого тижня до Dictio Law Firm звернувся клієнт з питанням щодо аналізу документів будівництва одного з житлових комплексів Києва. Він вперше інвестував у власне житло. Тому, його також дуже цікавила майбутня можливість повернення збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. Такий збір сплачується у пенсійний фонд у розмірі 1 % вартості придбаного об’єкта нерухомості.

У Києві відбувся Перший Іпотечний Форум
06
.
03
.
2020

4 березня 2020 року у Києві відбувся Перший Іпотечний Форум. Що ж заважає банкам України пропонувати низьку відсоткову ставку інвесторам у житлове будівництво?Думка Керуючого партнера Dictio Law Firm, адвоката Олени Штогрин.

Олена Штогрин взяла участь у круглому столі на тему «Зміни в сімейному законодавстві»
21
.
02
.
2020

20 лютого Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь у круглому столі на тему «Зміни в сімейному законодавстві», що був організований Комітетом сімейного права ААУ.

Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь у Бізнес- зустрічі "Україна-Казахстан"
12
.
12
.
2019

10 грудня Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин (Olena Shtohryn) взяла участь у Бізнес- зустрічі "Україна-Казахстан", яка проводилася за підтримки Посольства Казахстану в Україні.