Нерухомість та аліменти - шлях до компромісу.

На практиці існує багато ситуацій, коли колишнє подружжя не може порозумітися через розмір аліментів, небажання одного з подружжя знятися з реєстрації та виселитися з квартири, що є приватною власністю іншого, небажання чоловіка/жінки мати справу з органами виконавчої служби та правовими механізмами стягнення коштів (у разі виникнення заборгованості).

Читати на Facebook

На практиці існує багато ситуацій, коли колишнє подружжя не може порозумітися через розмір аліментів, небажання одного з подружжя знятися з реєстрації та виселитися з квартири, що є приватною власністю іншого, небажання чоловіка/жінки мати справу з органами виконавчої служби та правовими механізмами стягнення коштів (у разі виникнення заборгованості).


Доволі часто причиною таких непорозумінь  є проста неможливість  того з батьків, з ким залишається проживати дитина, забезпечити її житлом.


Сімейний Кодекс України пропонує нам доволі цивілізований спосіб вирішити ситуацію.


Згідно ст. 190 Сімейного кодексу України, є законодавчо врегульована можливість припинення сплати аліментів на дитину, а саме: договір про припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно.


Згідно ст. 181 Цивільного кодексу України до нерухомого майна належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (земля, будинки, споруди як житлового, так і  нежитлового призначення).


Простіше кажучи, батько/мати, хто проживає окремо від дитини передає у власність своє приватне нерухоме майно (зареєстроване за ним) за умови припинення його аліментних зобов'язань.


Особливості угоди про припинення аліментних зобов'язань наступні :

  • Нотаріальна форма.
  • Необхідність отримання дозволу органу опіки та піклування.
  • Якщо дитина досягла 14-ти років, вона бере участь в укладенні цього договору, як сторона договору (договір буде носити характер тристороннього).
  • Набувачем права власності на нерухоме майно є дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає на праві спільної часткової власності.
  • У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її. Договір може бути розірваний у разі, якщо цей обов’язок не виконується.
  • Укладення  угоди не позбавляє від обов’язку нести додаткові витрати на дитину.
  • На це майно не може бути звернене стягнення та   воно не може бути  відчужене без дозволу органу опіки та піклування до досягнення дитиною повноліття.
  • Договір може бути визнаний судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна, але лише у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини. У такому разі у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.
Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні

Новини

Публікації

09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.

Новини

Публікації

21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.

Dictio та Miller Canfield розробили Путівник щодо Польських процедур придбання квартири на первинному ринку для Acciona

Новини

Публікації

03
.
10
.
2023

Путівник розрахований, зокрема на українських клієнтів, що мають на меті придбати житло у Польщі у забудовника на первинному ринку

Страхування інвестицій від політичних та воєнних ризиків, як інструмент їх залучення в Україну

Новини

Публікації

25
.
05
.
2023

Безсумнівно, інвестування на теренах потенційно охоплених війною пов’язане з великими ризиками. Тому, необхідним є відповідне страхування активів і інших аспектів господарської діяльності. Міжнародний досвід є важливою скдадовою успішної реалізації Україною стратегії страхування вітчизняних та іноземних інвестицій в Україні

Індустріальні парки. Нові можливості для інвестицій в Україну

Новини

Публікації

13
.
04
.
2023

Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків в Україні прийнято Закон «Про індустріальні парки», внесено зміни до Податкового та Митного кодексів України, а також ухвалено ряд підзаконних нормативно-правових актів, що передбачають пільги для учасників ІП.