Нові правила оподаткування при купівлі-продажу нерухомості

Плануєте у новому році купити чи продати нерухомість? Тоді Вас точно цікавлять правила, що вступили в силу з січня 2022

Читати на Facebook

Закон №1914 (проєкт ЗУ №5600) запровадив оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів від 2-го та кожного наступного продажу комерційної нерухомості, 3-го та подальших продажів житла, володіння якими становило понад 3 роки.

ВАЖЛИВО: оподатковується лише різниця між доходом від продажу та витратами на придбання! Витрати мають бути підтверджені, а в наступному році обов’язкове подання декларації з зазначенням доходу. Сплата податку від операції, як і раніше, має відбутися до нотаріального посвідчення угоди. З продажу не платяться податки, якщо нерухомість подешевшала.

Не оподатковується продаж 1-го за рік об'єкта, якщо власник володів ним понад 3 роки чи отримав у спадок. 2-й продаж житла, як і до цього, оподатковується за ставкою 5%.

Дохід же отриманий від 1-го протягом року продажу житла, котрим особа володіла менше 3-х років ободатковується за ставкою 5%.

Цікаво, що правило 1-го, 2-го та 3-го продажів не поширюється на родину, а лише окремо на кожну особу (крім випадків спільного володіння).

У частині ПДВ розширено бази оподаткування за рахунок операцій з постачання об’єктів житлового фонду, окрім житла, що будується за бюджетні кошти.

Ще одна новела – на земельні ділянки с/г призначення поширюються такі правила, як і на ін. об'єкти нерухомості. А земельні ділянки, які де-факто використовуються, але право власності на них не оформлено оподатковуються земельним податком.

Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні

Новини

Публікації

09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.

Новини

Публікації

21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.

Dictio та Miller Canfield розробили Путівник щодо Польських процедур придбання квартири на первинному ринку для Acciona

Новини

Публікації

03
.
10
.
2023

Путівник розрахований, зокрема на українських клієнтів, що мають на меті придбати житло у Польщі у забудовника на первинному ринку

Страхування інвестицій від політичних та воєнних ризиків, як інструмент їх залучення в Україну

Новини

Публікації

25
.
05
.
2023

Безсумнівно, інвестування на теренах потенційно охоплених війною пов’язане з великими ризиками. Тому, необхідним є відповідне страхування активів і інших аспектів господарської діяльності. Міжнародний досвід є важливою скдадовою успішної реалізації Україною стратегії страхування вітчизняних та іноземних інвестицій в Україні

Індустріальні парки. Нові можливості для інвестицій в Україну

Новини

Публікації

13
.
04
.
2023

Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків в Україні прийнято Закон «Про індустріальні парки», внесено зміни до Податкового та Митного кодексів України, а також ухвалено ряд підзаконних нормативно-правових актів, що передбачають пільги для учасників ІП.