Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Читати на FacebookПерш за все, апартаменти — це не обов'язково  розкішні квартири з панорамними вікнами. У них є безліч особливостей.

Апартаменти вважаються нежитловою нерухомістю. Забудовник може їх облаштувати в нежитлових приміщеннях, містобудівні умови та обмеження на які значно менш суворі, ніж до квартир — житлової нерухомості. 

Варто пам’ятати, що важливе питання — цільове призначення землі, на якій будуються апартаменти. Вона не  відповідає житловій забудові. 

Також апартаменти часто можна виявити на територіях, які не передбачені для проживання. Наприклад, на останньому поверсі офісного комплексу.

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів.

Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них. 

Апартаменти можуть бути вилучені за борги, а квартира, у випадку єдиного житла — ні. 

На утримання цієї нерухомості не  поширюються пільги на житлово-комунальні послуги, право повернути відсоток за оплату податку в пенсійний фонд у випадку придбання житла вперше. 

Тому апартаменти слід розглядати у якості інвестиції — вартість витрат нижче при покупці, але при цьому вартість здачі в оренду вище або на рівні житлової квартири.

З основних недоліків: висока вартість компослуг, відсутність реєстрації та потрібної інфраструктури.


Обов’язково, якщо плануєте купувати апартаменти, зверніться до юриста. Важливо розуміти  кожну деталь.

Будьте обачні з боргами вашої компанії

Новини

Публікації

17
.
06
.
2024

Інструмент банкрутства можна порівняти зі скальпелем в руках хірурга, ним можна як вилікувати, так і нашкодити. Процедури банкрутства є особливими та досить складними інструментом. Якщо ним будете користуватися ви, це може вас убезпечити від майнових витрат та відновити платоспроможність товариства. Якщо цим інструментом будуть користуватися ваші недобросовісні контрагенти, це може мати негативні наслідки як для товариства, так і для власника.‍

Хто такий замовник будівництва в Україні та які його повноваження щодо отримання дозвільної та містобудівної документації для початку будівництва?

Новини

Публікації

10
.
05
.
2024

В Україні Замовник може бути одночасно девелопером, а ось девелопер – не завжди Замовник об'єкта будівництва. Замовник будівництва, що має правоустановчі документи (власність/користування) на землю відповідає за оформлення всієї дозвільної документації.

Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні

Новини

Публікації

09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.

Новини

Публікації

21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.

Dictio та Miller Canfield розробили Путівник щодо Польських процедур придбання квартири на первинному ринку для Acciona

Новини

Публікації

03
.
10
.
2023

Путівник розрахований, зокрема на українських клієнтів, що мають на меті придбати житло у Польщі у забудовника на первинному ринку