Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Читати на FacebookПерш за все, апартаменти — це не обов'язково  розкішні квартири з панорамними вікнами. У них є безліч особливостей.

Апартаменти вважаються нежитловою нерухомістю. Забудовник може їх облаштувати в нежитлових приміщеннях, містобудівні умови та обмеження на які значно менш суворі, ніж до квартир — житлової нерухомості. 

Варто пам’ятати, що важливе питання — цільове призначення землі, на якій будуються апартаменти. Вона не  відповідає житловій забудові. 

Також апартаменти часто можна виявити на територіях, які не передбачені для проживання. Наприклад, на останньому поверсі офісного комплексу.

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів.

Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них. 

Апартаменти можуть бути вилучені за борги, а квартира, у випадку єдиного житла — ні. 

На утримання цієї нерухомості не  поширюються пільги на житлово-комунальні послуги, право повернути відсоток за оплату податку в пенсійний фонд у випадку придбання житла вперше. 

Тому апартаменти слід розглядати у якості інвестиції — вартість витрат нижче при покупці, але при цьому вартість здачі в оренду вище або на рівні житлової квартири.

З основних недоліків: висока вартість компослуг, відсутність реєстрації та потрібної інфраструктури.


Обов’язково, якщо плануєте купувати апартаменти, зверніться до юриста. Важливо розуміти  кожну деталь.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з Новим роком та Різдвом Христовим!
21
.
12
.
2020

Ми в Dictio Law Firm любимо святкову атмосферу і готуємося до святкування Нового року та Різдва Христового! Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з завтрашнім чудовим святом!

Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?
19
.
11
.
2020

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.

Несвоєчасно ввів будинок в експлуатацію –– заплати моральну шкоду
26
.
11
.
2020

Постановою Верховного Суду від 07.10.2020 року у справі №755/3509/18 (провадження № 61-17721св19) про стягнення із забудовника моральної шкоди за те, що він несвоєчасно здав житло в експлуатацію, суд скасував попередні рішення, якими інвестору було відмовлено у задоволенні позову