Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Читати на FacebookПерш за все, апартаменти — це не обов'язково  розкішні квартири з панорамними вікнами. У них є безліч особливостей.

Апартаменти вважаються нежитловою нерухомістю. Забудовник може їх облаштувати в нежитлових приміщеннях, містобудівні умови та обмеження на які значно менш суворі, ніж до квартир — житлової нерухомості. 

Варто пам’ятати, що важливе питання — цільове призначення землі, на якій будуються апартаменти. Вона не  відповідає житловій забудові. 

Також апартаменти часто можна виявити на територіях, які не передбачені для проживання. Наприклад, на останньому поверсі офісного комплексу.

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів.

Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них. 

Апартаменти можуть бути вилучені за борги, а квартира, у випадку єдиного житла — ні. 

На утримання цієї нерухомості не  поширюються пільги на житлово-комунальні послуги, право повернути відсоток за оплату податку в пенсійний фонд у випадку придбання житла вперше. 

Тому апартаменти слід розглядати у якості інвестиції — вартість витрат нижче при покупці, але при цьому вартість здачі в оренду вище або на рівні житлової квартири.

З основних недоліків: висока вартість компослуг, відсутність реєстрації та потрібної інфраструктури.


Обов’язково, якщо плануєте купувати апартаменти, зверніться до юриста. Важливо розуміти  кожну деталь.

Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні

Новини

Публікації

09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.

Новини

Публікації

21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.

Dictio та Miller Canfield розробили Путівник щодо Польських процедур придбання квартири на первинному ринку для Acciona

Новини

Публікації

03
.
10
.
2023

Путівник розрахований, зокрема на українських клієнтів, що мають на меті придбати житло у Польщі у забудовника на первинному ринку

Страхування інвестицій від політичних та воєнних ризиків, як інструмент їх залучення в Україну

Новини

Публікації

25
.
05
.
2023

Безсумнівно, інвестування на теренах потенційно охоплених війною пов’язане з великими ризиками. Тому, необхідним є відповідне страхування активів і інших аспектів господарської діяльності. Міжнародний досвід є важливою скдадовою успішної реалізації Україною стратегії страхування вітчизняних та іноземних інвестицій в Україні

Індустріальні парки. Нові можливості для інвестицій в Україну

Новини

Публікації

13
.
04
.
2023

Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків в Україні прийнято Закон «Про індустріальні парки», внесено зміни до Податкового та Митного кодексів України, а також ухвалено ряд підзаконних нормативно-правових актів, що передбачають пільги для учасників ІП.