Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Читати на FacebookПерш за все, апартаменти — це не обов'язково  розкішні квартири з панорамними вікнами. У них є безліч особливостей.

Апартаменти вважаються нежитловою нерухомістю. Забудовник може їх облаштувати в нежитлових приміщеннях, містобудівні умови та обмеження на які значно менш суворі, ніж до квартир — житлової нерухомості. 

Варто пам’ятати, що важливе питання — цільове призначення землі, на якій будуються апартаменти. Вона не  відповідає житловій забудові. 

Також апартаменти часто можна виявити на територіях, які не передбачені для проживання. Наприклад, на останньому поверсі офісного комплексу.

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів.

Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них. 

Апартаменти можуть бути вилучені за борги, а квартира, у випадку єдиного житла — ні. 

На утримання цієї нерухомості не  поширюються пільги на житлово-комунальні послуги, право повернути відсоток за оплату податку в пенсійний фонд у випадку придбання житла вперше. 

Тому апартаменти слід розглядати у якості інвестиції — вартість витрат нижче при покупці, але при цьому вартість здачі в оренду вище або на рівні житлової квартири.

З основних недоліків: висока вартість компослуг, відсутність реєстрації та потрібної інфраструктури.


Обов’язково, якщо плануєте купувати апартаменти, зверніться до юриста. Важливо розуміти  кожну деталь.

Як придбати земельну ділянку під будівництво безпечно
24
.
03
.
2021

З чого ж почати щоб мінімізувати ризики придбання землі і не отримати у власність «проблему» замість «мрії». Рекомендації від Dictio Law Firm

Партнерський склад Dictio Law Firm розширено!
26
.
02
.
2021

Ми раді повідомити про розширення партнерського складу Dictio Law Firm. Сергій Штогрин, адвокат та арбітражний керуючий підсилить команду, очоливши практику вирішення спорів та банкрутства.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох
02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.