У Києві відбувся Перший Іпотечний Форум

4 березня 2020 року у Києві відбувся Перший Іпотечний Форум. Що ж заважає банкам України пропонувати низьку відсоткову ставку інвесторам у житлове будівництво?Думка Керуючого партнера Dictio Law Firm, адвоката Олени Штогрин.

Читати на Facebook

Вчора проходив Перший іпотечний форум.
Чесно…. хочу вірити, що іпотечне кредитування нерухомого майна, що будується, запрацює. От всією душею хочу вірити. Але прагматичний розум юриста мені постійно вказує на ряд невирішених питань. Поки ці питання вирішені не будуть, жоден банк не дасть кошти особі, яка хоче інвестувати у ще не введений в експлуатацію об’єкт.

І тут йде мова навіть не про ряд дозвільних процедур, наявність дозвільних документів забудовника, його репутацію.

На мій погляд, забудовникам взагалі слід заборонити продавати житло, що будується, шляхом укладання «попередніх договорів купівлі - продажу об’єкту» або «попередніх договорів купівлі - продажу майнових прав». От тільки зафіксували таку форму — відразу штраф. Що це взагалі за форма інвестицій така???? Яке право виникає у такого «інвестора», можливо «право на право», або ж «право на повітря»......

В особи жодного права, яке можна було б реально захистити у суді, не виникає. Право власності виникає у забудовника. Потім забудовник продає свою власність інвестору, як вторинну. То як банк може видати іпотечний кредит особі, якщо він не забезпечений правом особи на цей об’єкт? Ніяк — ризики дуже високі.

Ви скажете, що забудовники з гарною репутацією не використовують такі схеми.
На жаль, використовують.
Так би мовити, «оптимізують податки». Як правило, після того, як інвестор нарешті дочекався свого житла, він ще змушений під час такої операції купівлі - продажу заплатити податки за продавця (забудовника), бо така умова бачте, інакше — ніяк. А податки достатньо високі, бо житлом забудовник володіє менше трьох років…. От така от реальна ситуація на ринку.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з Новим роком та Різдвом Христовим!
21
.
12
.
2020

Ми в Dictio Law Firm любимо святкову атмосферу і готуємося до святкування Нового року та Різдва Христового! Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з завтрашнім чудовим святом!

Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?
19
.
11
.
2020

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох
02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.