У Києві відбувся Перший Іпотечний Форум

4 березня 2020 року у Києві відбувся Перший Іпотечний Форум. Що ж заважає банкам України пропонувати низьку відсоткову ставку інвесторам у житлове будівництво?Думка Керуючого партнера Dictio Law Firm, адвоката Олени Штогрин.

Читати на Facebook

Вчора проходив Перший іпотечний форум.
Чесно…. хочу вірити, що іпотечне кредитування нерухомого майна, що будується, запрацює. От всією душею хочу вірити. Але прагматичний розум юриста мені постійно вказує на ряд невирішених питань. Поки ці питання вирішені не будуть, жоден банк не дасть кошти особі, яка хоче інвестувати у ще не введений в експлуатацію об’єкт.

І тут йде мова навіть не про ряд дозвільних процедур, наявність дозвільних документів забудовника, його репутацію.

На мій погляд, забудовникам взагалі слід заборонити продавати житло, що будується, шляхом укладання «попередніх договорів купівлі - продажу об’єкту» або «попередніх договорів купівлі - продажу майнових прав». От тільки зафіксували таку форму — відразу штраф. Що це взагалі за форма інвестицій така???? Яке право виникає у такого «інвестора», можливо «право на право», або ж «право на повітря»......

В особи жодного права, яке можна було б реально захистити у суді, не виникає. Право власності виникає у забудовника. Потім забудовник продає свою власність інвестору, як вторинну. То як банк може видати іпотечний кредит особі, якщо він не забезпечений правом особи на цей об’єкт? Ніяк — ризики дуже високі.

Ви скажете, що забудовники з гарною репутацією не використовують такі схеми.
На жаль, використовують.
Так би мовити, «оптимізують податки». Як правило, після того, як інвестор нарешті дочекався свого житла, він ще змушений під час такої операції купівлі - продажу заплатити податки за продавця (забудовника), бо така умова бачте, інакше — ніяк. А податки достатньо високі, бо житлом забудовник володіє менше трьох років…. От така от реальна ситуація на ринку.

Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні

Новини

Публікації

09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.

Новини

Публікації

21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.

Dictio та Miller Canfield розробили Путівник щодо Польських процедур придбання квартири на первинному ринку для Acciona

Новини

Публікації

03
.
10
.
2023

Путівник розрахований, зокрема на українських клієнтів, що мають на меті придбати житло у Польщі у забудовника на первинному ринку

Страхування інвестицій від політичних та воєнних ризиків, як інструмент їх залучення в Україну

Новини

Публікації

25
.
05
.
2023

Безсумнівно, інвестування на теренах потенційно охоплених війною пов’язане з великими ризиками. Тому, необхідним є відповідне страхування активів і інших аспектів господарської діяльності. Міжнародний досвід є важливою скдадовою успішної реалізації Україною стратегії страхування вітчизняних та іноземних інвестицій в Україні

Індустріальні парки. Нові можливості для інвестицій в Україну

Новини

Публікації

13
.
04
.
2023

Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків в Україні прийнято Закон «Про індустріальні парки», внесено зміни до Податкового та Митного кодексів України, а також ухвалено ряд підзаконних нормативно-правових актів, що передбачають пільги для учасників ІП.