У Києві відбувся Перший Іпотечний Форум

4 березня 2020 року у Києві відбувся Перший Іпотечний Форум. Що ж заважає банкам України пропонувати низьку відсоткову ставку інвесторам у житлове будівництво?Думка Керуючого партнера Dictio Law Firm, адвоката Олени Штогрин.

Читати на Facebook

Вчора проходив Перший іпотечний форум.
Чесно…. хочу вірити, що іпотечне кредитування нерухомого майна, що будується, запрацює. От всією душею хочу вірити. Але прагматичний розум юриста мені постійно вказує на ряд невирішених питань. Поки ці питання вирішені не будуть, жоден банк не дасть кошти особі, яка хоче інвестувати у ще не введений в експлуатацію об’єкт.

І тут йде мова навіть не про ряд дозвільних процедур, наявність дозвільних документів забудовника, його репутацію.

На мій погляд, забудовникам взагалі слід заборонити продавати житло, що будується, шляхом укладання «попередніх договорів купівлі - продажу об’єкту» або «попередніх договорів купівлі - продажу майнових прав». От тільки зафіксували таку форму — відразу штраф. Що це взагалі за форма інвестицій така???? Яке право виникає у такого «інвестора», можливо «право на право», або ж «право на повітря»......

В особи жодного права, яке можна було б реально захистити у суді, не виникає. Право власності виникає у забудовника. Потім забудовник продає свою власність інвестору, як вторинну. То як банк може видати іпотечний кредит особі, якщо він не забезпечений правом особи на цей об’єкт? Ніяк — ризики дуже високі.

Ви скажете, що забудовники з гарною репутацією не використовують такі схеми.
На жаль, використовують.
Так би мовити, «оптимізують податки». Як правило, після того, як інвестор нарешті дочекався свого житла, він ще змушений під час такої операції купівлі - продажу заплатити податки за продавця (забудовника), бо така умова бачте, інакше — ніяк. А податки достатньо високі, бо житлом забудовник володіє менше трьох років…. От така от реальна ситуація на ринку.

Нерухомість та аліменти - шлях до компромісу.
03
.
06
.
2020

На практиці існує багато ситуацій, коли колишнє подружжя не може порозумітися через розмір аліментів, небажання одного з подружжя знятися з реєстрації та виселитися з квартири, що є приватною власністю іншого, небажання чоловіка/жінки мати справу з органами виконавчої служби та правовими механізмами стягнення коштів (у разі виникнення заборгованості).

ТОП-5 юридичних лайфхаків «Як домовитися з орендодавцем під час карантину»
24
.
05
.
2020

Сьогодні більшість підприємців цікавить питання оплати оренди квадратних метрів свого офісу на час карантину. Адже, працівники переведені на роботу вдома/відправлені у відпуску, рух та використання громадського транспорту обмежено, а орендоване приміщення реально не використовується.Як же провести результативні перемовини зі своїм орендодавцем і досягти пільгових умов оплати орендованого приміщення?

Мобінг. Право на захист
04
.
02
.
2020

Необхідність внесення змін в трудове законодавство України назріла вже давно.Проте, у цьому пості Ви не знайдете переліку усіх запропонованих законотворцем новел.Це пост про «мобінг». Що це? І як це пов’язано з трудовим законодавством?

Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики
04
.
08
.
2020

В Торгово - промисловій палаті України пройшла експертна нарада «Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики».

Внесено зміни до Земельного кодексу України та інших актів щодо планування використання земель.
23
.
07
.
2020

Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь в обговоренні Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо планування використання земель". Фахову дискусію було організовано на базі правового комітету Ukrainian Real Estate Club. 

У Києві відбувся Перший Іпотечний Форум
06
.
03
.
2020

4 березня 2020 року у Києві відбувся Перший Іпотечний Форум. Що ж заважає банкам України пропонувати низьку відсоткову ставку інвесторам у житлове будівництво?Думка Керуючого партнера Dictio Law Firm, адвоката Олени Штогрин.