Відсотки по мікрокредітам стануть прозорими

1 січня 2021 року набере чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій". Відповідно до цього Закону фінансові компанії зобов'язані будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками. 

Читати на Facebook

1 січня 2021 року  набере чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій".

З наступного року фінансові компанії зобов'язані будуть розкривати повну ставку за невеликими позиками.

Не писати 0,01% та ставити зірочку, а реально прописувати повну ставку та прозоро показувати всі витрати споживача.

Договір мікрокредиту повинен буде містити повну інформацію про позику, а саме: повну процентну ставку, наявність додаткових та супутніх послуг, орієнтовну загальну вартість кредиту, графік платежів, інформацію про санкції у випадку прострочення та інше.

Кожен споживач має точно розуміти, скільки коштує будь-яка послуга.

Також фінансовим компаніям заборонено змінювати умови договору в односторонньому порядку,  змінювати в гіршу для клієнта сторону ставку (у випадку прострочення).

Після того, як Закон набере чинності, з’явиться максимальна планка штрафів та пені – подвійна сума кредиту. Водночас таке обмеження не може збільшуватися за домовленістю сторін (навіть, якщо ця умова передбачена договором).

Оскільки мікрокредити клієнти фінкомпаній отримують частіше всього на місяць, НБУ планує також зобов'язати фінкомпанії на сайтах та у рекламі розкривати всю інформацію про ставку.

Це є позитивні зміни,  що мають захистити споживачів від непередбачених витрат, та компанії від невиплат кредитів.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з Новим роком та Різдвом Христовим!
21
.
12
.
2020

Ми в Dictio Law Firm любимо святкову атмосферу і готуємося до святкування Нового року та Різдва Христового! Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з завтрашнім чудовим святом!

Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?
19
.
11
.
2020

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох
02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.