Захист прав кредиторів об’єктів будівництва. Інвестиції по-новому?

Сьогодні громадськість активно обговорює проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва». У ньому досить багато нововведень. 

Читати на Facebook

Сьогодні громадськість активно обговорює  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва».

В світлі останніх подій, що пов’язані з зростанням кількості постраждалих інвесторів у житлову нерухомість, банкрутством забудовників (раніше здавалось надійних), законопроект є дуже актуальним.

У ньому досить багато нововведень.

Наприклад, право власності на об’єкт підлягає реєстрації у  Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Право продажу об’єкта незавершеного будівництва та майбутнього об’єкта нерухомості виникає з моменту державної реєстрації за замовником будівництва права власності на такий об’єкт. Тобто, до моменту  реєстації  об’єкту забудовником продаж здійснюватися не може.

Також, пропонується обмежити способи придбання об’єктів житлового будівництва виключним переліком:

*  укладення договорів купівлі-продажу об’єктів;

*  фонди фінансування будівництва;

*  фонди операцій з нерухомістю;

*   інститути спільного інвестування, емісія цільових облігацій підприємств.

Формулювання «інші способи, визначені законом»  виключається.  Це не дає можливості забудовникам «фантазувати» щодо різноманіття договорів та застосовувати схеми оптимізації податкових зобов’язань, як більшість звикло це робити.

По суті, був розроблений механізм застосування такого способу інвестицій у будівництво як договір купівлі-продажу майбутнього об’єкта нерухомості.  

Істотними умовами договору купівлі-продажу майбутнього об’єкта нерухомості є:

* Ідентифікатори об’єктів будівництва та майбутнього об’єкта нерухомості в є–системі у сфері будівництва;

* реєстраційний номер об’єкта у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ;

* відомості про об’єкт із зазначенням його технічних характеристик ;

* графічне зображення схеми будівельного плану;

* майбутнього об’єкта нерухомості з назвами та площами всіх його приміщень і зазначенням розміщення об'єкта на поверсі;

* ціна об’єкта або способи її визначення;

* термін виконання замовником в будівництві зобов’язання ;

* щодо передачі об’єкта нерухомого майна кредитору;

* відповідальність сторін за несвоєчасне виконання та невиконання умов договору.

При цьому, продавець не має права вимагати від покупця будь-яких додаткових коштів за фактичну загальну площу об'єкта нерухомого майна, яка перевищує 5% площі майбутнього об’єкта нерухомості, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого об’єкта.

На наш погляд, нового і позитивного у законопроекті досить багато, хоча запитань залишається також не мало.

Детально про нововведення, що пропонуються проектом Закону, за посиланням:

https://www.minregion.gov.ua/.../2020/10/prezentacziya.pdfЗаповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з Новим роком та Різдвом Христовим!
21
.
12
.
2020

Ми в Dictio Law Firm любимо святкову атмосферу і готуємося до святкування Нового року та Різдва Христового! Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з завтрашнім чудовим святом!

Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?
19
.
11
.
2020

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох
02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.