Земля та будівля –– тепер одна доля на двох

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Читати на Facebook

02.02.2021 року Верховною Радою України було проголосовано Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)" №0850.

Він передбачає автоматичний перехіду прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Набувач права власності на будівлю, що розташована на земельній ділянці державної та комунальної власності, право користування якою не оформлено, зобов’язаний протягом 30-денного терміну здійснити дії для оформлення прав на земельну ділянку.

Зокрема, необхідно звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу у власність або користування земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, у порядку, передбаченому ст. ст. 118, 123 або 128 Земельного Кодексу України.

Поєднання правової долі земельних ділянок та розташованих на них об’єктів нерухомості має на меті усунути корупційні ризики при переоформленні прав землекористування на земельні ділянки державної та комунальної власності.


Як придбати земельну ділянку під будівництво безпечно
24
.
03
.
2021

З чого ж почати щоб мінімізувати ризики придбання землі і не отримати у власність «проблему» замість «мрії». Рекомендації від Dictio Law Firm

Партнерський склад Dictio Law Firm розширено!
26
.
02
.
2021

Ми раді повідомити про розширення партнерського складу Dictio Law Firm. Сергій Штогрин, адвокат та арбітражний керуючий підсилить команду, очоливши практику вирішення спорів та банкрутства.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох
02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.