Check-list для інвестора у житлову нерухомість

Дуже часто ми мріємо про власне нове житло. Сьогодні забудовники пропонують різноманітні варіанти, досить привабливі за ціною та розташуванням.

Читати на Facebook

Проте, як не помилитись і зробити правильний вибір? Як не інвестувати в довгобуд і таки отримати у власність квартиру? Що Вам варто перевіряти перед тим, як інвестувати у житлову нерухомість?

Check-list для інвестора у житлову нерухомість:

Забудовник:
 • репутація
 • аналіз витягу з реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (дата реєстрації, статутний капітал)
 • відносини з податковими органам
 • наявність судових справ (перевірка в Єдиному реєстрі судових рішень).

Будівництво:
 • перевірити наявність ліцензії на виконання будівельних робіт
 • перевірити наявність дозвільної документації на будівництво (в залежності від класу наслідків, зазвичай це клас наслідків СС2-СС3, що передбачає отримання дозволу на виконання будівельних робіт)
 • перевірити наявність містобудівних умов та обмежень
 • перевірити проектну документацію та її відповідність дозвільній
 • отримати інформацію про замовника будівництва, авторський, технічний нагляд та підрядників, які будуть виконувати будівельні роботи.

Земля:
 • наявність правовстановлюючих документів на землю (акт про право власності, договір постійного користування на землю, договір оренди чи суперфіцію).
 • відповідність цільового призначення земельної ділянки
 • відповідність генеральному плану забудови
 • перевірка земельної ділянки на якій ведеться будівництво на наявність арештів, обтяжень/обмежень.

Договір:

Законність механізму інвестування.
Чинне законодавство передбачає виключний перелік механізмів інвестування у житлову нерухомість: фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю (ФОН), інститути спільного інвестування (ІСІ), випуск цільових облігацій.
Такі схеми, як попередній договір купівлі продажу, купівля продаж майнових прав є дуже поширеними, але ризикованими та позбавленими будь-яких гарантій. Тому, уважно читаємо зміст договору.


Зміст договору:

 • відповідність назви об’єкта будівництва, що зазначений у дозвільній документації, об’єкту інвестиції
 • відповідність технічних характеристик квартири проектній документації (наприклад: якщо квартира, в яку Ви інвестуєте на 10 поверсі багатоквартирного житлового будинку, то цей будинок не може бути запроектований як 9-ти поверховий)
 • дата введення в експлуатацію
 • наявність штрафних санкцій
 • форс-мажорні обставини
 • інші умови

Звичайно, глибоко проаналізувати усі документи та зробити правильні висновки, зможе тільки професійний юрист. Проте, сподіваємося наш сheck-list допоможе Вам відразу відсіяти занадто ризикові варіанти.

Check-list можна завантажити за посиланням

ТОП-5 юридичних лайфхаків «Як домовитися з орендодавцем під час карантину»
24
.
05
.
2020

Сьогодні більшість підприємців цікавить питання оплати оренди квадратних метрів свого офісу на час карантину. Адже, працівники переведені на роботу вдома/відправлені у відпуску, рух та використання громадського транспорту обмежено, а орендоване приміщення реально не використовується.Як же провести результативні перемовини зі своїм орендодавцем і досягти пільгових умов оплати орендованого приміщення?

Мобінг. Право на захист
04
.
02
.
2020

Необхідність внесення змін в трудове законодавство України назріла вже давно.Проте, у цьому пості Ви не знайдете переліку усіх запропонованих законотворцем новел.Це пост про «мобінг». Що це? І як це пов’язано з трудовим законодавством?

Як повернути 1% вартосі житла, придбаного Вами вперше
02
.
12
.
2019

Минулого тижня до Dictio Law Firm звернувся клієнт з питанням щодо аналізу документів будівництва одного з житлових комплексів Києва. Він вперше інвестував у власне житло. Тому, його також дуже цікавила майбутня можливість повернення збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. Такий збір сплачується у пенсійний фонд у розмірі 1 % вартості придбаного об’єкта нерухомості.

У Києві відбувся Перший Іпотечний Форум
06
.
03
.
2020

4 березня 2020 року у Києві відбувся Перший Іпотечний Форум. Що ж заважає банкам України пропонувати низьку відсоткову ставку інвесторам у житлове будівництво?Думка Керуючого партнера Dictio Law Firm, адвоката Олени Штогрин.

Олена Штогрин взяла участь у круглому столі на тему «Зміни в сімейному законодавстві»
21
.
02
.
2020

20 лютого Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь у круглому столі на тему «Зміни в сімейному законодавстві», що був організований Комітетом сімейного права ААУ.

Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин взяла участь у Бізнес- зустрічі "Україна-Казахстан"
12
.
12
.
2019

10 грудня Керуючий партнер Dictio Law Firm Олена Штогрин (Olena Shtohryn) взяла участь у Бізнес- зустрічі "Україна-Казахстан", яка проводилася за підтримки Посольства Казахстану в Україні.