Ризики придбання об’єктів нерухомості на вторинному ринку.

Нещодавно до Dictio Law Firm звернулася Клієнтка з дуже цікавим запитом. Вона є власницею квартири. Придбала її у 2008 році, оформила кредит у банку, квартиру передала в іпотеку. Усі ці роки спокійно і вчасно платила кредит, квартира була обтяжена іпотекою. З банком спори відсутні. Оскільки, зараз кредит майже виплатила, вирішила зняти іпотеку та перевірити у Державному реєстрі прав на нерухоме майно статус квартири. І тут "сюрприз"

Читати на Facebook

Нещодавно до Dictio Law Firm звернулася Клієнтка з дуже цікавим запитом.

Вона є власницею квартири. Придбала її у 2008 році, оформила кредит у банку, квартиру передала в іпотеку. Усі ці роки спокійно і вчасно платила кредит, квартира була обтяжена іпотекою. З банком спори відсутні. Оскільки, зараз кредит майже виплатила, вирішила зняти іпотеку та перевірити у Державному реєстрі прав на нерухоме майно статус квартири. І тут "сюрприз": на квартирі арешт, накладений Постановою ВДВС. При чому, арешт накладений на об’єкт нерухомості вже після переходу права власності  (через пару місяців) до Клієнтки. Боржником у виконавчому провадженні була невідома Клієнтці особа.

Ситуація досить розповсюджена. Зняти даний арешт, який більше 10 років висить на об’єкті, реально лише шляхом звернення до суду з позовом (згідно ст. 59 ЗУ «Про виконавче провадження»).

Проте, чи можна себе убезпечити від таких "сюрпризів"?!

Які ризики існують, у разі придбання квартири на вторинному ринку нерухомості? Зокрема, це:

• можливість визнання договору купівлі нерухомості недійсним;

• наявність зареєстрованіх в квартирі осіб, яких неможливо виселити;

• пред'явлення претензій третіх осіб і задоволення їх вимог за рахунок придбаного житла;

• проблеми із завдатком (попереднім авансовим платежем).

І це далеко не виключний перелік.

Як показує досвід, пильність не можна втрачати навіть після того як правочин вже відбувся.

Лише всебічний юридичний аудит об’єкту нерухомості, ідентифікація продавця як власника, аналіз наявності судових справ відносно власника (попереднього власника)/об’єкту нерухомості,  аналіз законності правочину дають можливість звузити коло ризіків, а потенційному покупцю зробити вибір на користь безпечного об’єкту.


Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?
11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.

Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з Новим роком та Різдвом Христовим!
21
.
12
.
2020

Ми в Dictio Law Firm любимо святкову атмосферу і готуємося до святкування Нового року та Різдва Христового! Вітаємо всіх наших партнерів та клієнтів з завтрашнім чудовим святом!

Що потрібно знати про купівлю апартаментів в Україні?
19
.
11
.
2020

Забудовник не має обов'язку забезпечувати школою, дитячим садочком, амбулаторією чи лікарнею власників апартаментів. Якщо ви купуєте апартаменти, то не можете зареєструвати своє постійне місце проживання в них.

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох
02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Dictio Law Firm захистили інтереси Клієнта у судовому спорі з податковою
21
.
12
.
2020

Завдяки зусиллям адвокатів Dictio Law Firm, детальному вивченню документів та вчасному оскарженню, податкове повідомлення - рішення було скасоване у судовому порядку.

Буде створенна національна система реєстрів та кадастрів нерухомості
03
.
12
.
2020

Розпочата робота над створенням національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Планується, що кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор.