Як придбати земельну ділянку під будівництво безпечно

З чого ж почати щоб мінімізувати ризики придбання землі і не отримати у власність «проблему» замість «мрії». Рекомендації від Dictio Law Firm

Читати на Facebook

Запланували купити землю під будівництво об’єкту нерухомості, наприклад, офісного центру або магазину. Здавалося б, усе просто: є надихаюча ідея і кошти, знаходиться і  цікава земельна ділянка.

Можна бігло перевірити обтяження у нотаріуса та оформляти угоду. Проте, ми все ж рекомендуємо більш детально зупинитися на етапі досліждення документів.

З чого ж почати щоб мінімізувати ризики придбання землі і не отримати у власність  «проблему» замість «мрії»:

Рекомендації від  Dictio Law Firm на що необхідно звернути увагу в першу чергу:1.

1. Перевірити право власності продавця на земельну ділянку, наявність іпотек та обтяжень. Це можна зробити отримавши Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчужень об’єктів нерухомого майна щодо кадастрового номеру земельної ділянки.

2. Перевірити правоустановчі документи та правомірність ланцюжка переходів права власності на земельну ділянку.

Провести оцінку процедури утворення земельної ділянки в результаті поділу/виділу (якщо таке мало місце).

3. Проаналізувати репутацію продавця та перевірити інформацію про нього в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, наявність податкового боргу, судових процесів, банкрутства.

4. Перевірити земельну ділянку та її параметри/межі, кадастровий номер, цільове призначення (проаналізувавши інформацію Публічної кадастрової карти України, Державного земельного кадастру).

5. Провести оцінку відповідності цільового призначення земельної ділянки, відповідності встановленого виду використання вашим цілям (ДПТ та ГП, а з 24.07.2021 комплексному плану просторового розвитку територіальної громади).

6. Провести аналіз наявності обмежень на земельній ділянці (охоронні зони навколо об’єктів транспорту, навколо особливо цінних природних об'єктів, об'єктів культурної спадщини, уздовж ліній зв'язку, електропередачі, тощо).

7. Провести аналіз існування судових процесів/кримінальних проваджень пов’язаних з ділянкою.

Звичайно, без допомоги кваліфікованого юриста робити такий аудит  досить ризиковано і складно. Окрім, того це далеко не повний перелік того,  що слід перевірити.

Проте,  бувають ситуації коли провівши аналіз по одному з пунктів клієнт вже чітко розуміє відсутність інвестиційної привабливості  земельної ділянки і не витрачає на неї свій час і кошти, або конвертує виявлені ризики в фінансові заощадження та укладає угоду по більш вигідній ціні.

Коли для звільнення посадової особи підстави не потрібні та які суди розглядають такі спори

Новини

Публікації

15
.
04
.
2021

Раніше для звільнення посадової особи необхідно було мати достатні підстави. Проте, зараз при звільненні в порядку п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП України, їх не потрібно, оскільки законодавством передбачений механізм компенсації. У випадку оскарження правомірності такого розірвання трудового договору спір підлягає розгляду господарськими судами.

Як придбати земельну ділянку під будівництво безпечно

Новини

Публікації

24
.
03
.
2021

З чого ж почати щоб мінімізувати ризики придбання землі і не отримати у власність «проблему» замість «мрії». Рекомендації від Dictio Law Firm

Партнерський склад Dictio Law Firm розширено!

Новини

Публікації

26
.
02
.
2021

Ми раді повідомити про розширення партнерського складу Dictio Law Firm. Сергій Штогрин, адвокат та арбітражний керуючий підсилить команду, очоливши практику вирішення спорів та банкрутства.

Земля та будівля –– тепер одна доля на двох

Новини

Публікації

02
.
02
.
2021

Прийнято Закон, що передбачає автоматичний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Заповіт чи договір дарування: як зекономити при передачі нерухомого майна?

Новини

Публікації

11
.
01
.
2021

Навколо цієї теми існує безліч міфів, які зумовлюють ситуацію, що люди таким чином ставлять запитання. Ми сьогодні постараємось їх розвіяти.