Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики

В Торгово - промисловій палаті України пройшла експертна нарада «Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики».

Читати на Facebook

В Торгово - промисловій палаті України пройшла експертна нарада «Антикризові заходи з підтримки відновлюваної енергетики».

На зустрічі, за участі Міністерства енергетики, Служби Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, асоціацій та компаній – представників сфери альтернативної енергетики, обговорювались ключові проблеми розвитку відновлювальної енергетики та інвестиційної привабливості України.

Ще у грудні 2010 року Україна приєдналась до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, а в жовтні 2012 року взяла на себе зобов’язання до 2020 року досягти частки енергії із відновлюваних джерел енергії на рівні 11% в загальній структурі енергоспоживання країни.

Якщо подивитися на баланс попиту та пропозицій електричної енергії, то в квітні 2019 року доля ВДЕ складала 4,8% в об’єднаному енергетичному балансі України, а в квітні 2020 року – 10,7%. Тобто, Україна майже досягла виконання своїх зобов’язань.

Питання розвитку «зеленого курсу», як ніколи стає важливим для українського уряду в контексті оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У грудні ЄС запровадили новий «зелений курс» (New Green Deal). Це тенденція на екологізацію/декарбонізацію всіх сфер економік. Ціль ЄС - до 2050 року стати вуглецево нейтральним. Україна у свою чергу може стати вуглецево нейтральною до 2070 року. Служба Віцепрем'єр-міністра уже активно веде діалог з ТПП України.

Також, Торгово-промислова палата України підтримує заходи щодо закупівель української техніки в галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва під час проведення тендерів. Особливої уваги заслуговують вітрові електростанції зі ступенем локалізації українського обладнання до 70%.

Право на землю для іноземців та юридичних осіб з іноземним елементом в Україні

Новини

Публікації

09
.
02
.
2024

Істотне значення для пожвавлення інвестиційних процесів в Україні, особливо в період воєнних дій, має розуміння з боку потенційних іноземних інвесторів чітких правил, які діють в державі.

14-15 листопада 2023 наймасштабніша Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулася у Варшаві.

Новини

Публікації

21
.
11
.
2023

Слід відзначити високий інтерес з боку іноземного бізнесу, який хотів би працювати в Україні. Цьому також сприяла позиція міжнародних інституцій щодо фінансування українських проєктів та готовності страхувати воєнно-політичні ризики.

Dictio та Miller Canfield розробили Путівник щодо Польських процедур придбання квартири на первинному ринку для Acciona

Новини

Публікації

03
.
10
.
2023

Путівник розрахований, зокрема на українських клієнтів, що мають на меті придбати житло у Польщі у забудовника на первинному ринку

Страхування інвестицій від політичних та воєнних ризиків, як інструмент їх залучення в Україну

Новини

Публікації

25
.
05
.
2023

Безсумнівно, інвестування на теренах потенційно охоплених війною пов’язане з великими ризиками. Тому, необхідним є відповідне страхування активів і інших аспектів господарської діяльності. Міжнародний досвід є важливою скдадовою успішної реалізації Україною стратегії страхування вітчизняних та іноземних інвестицій в Україні

Індустріальні парки. Нові можливості для інвестицій в Україну

Новини

Публікації

13
.
04
.
2023

Для заохочення інвесторів вкладати кошти у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків в Україні прийнято Закон «Про індустріальні парки», внесено зміни до Податкового та Митного кодексів України, а також ухвалено ряд підзаконних нормативно-правових актів, що передбачають пільги для учасників ІП.